Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II Ogólnopolski Pieszy Rajd Górski „Mundury w góry”

Data publikacji 17.09.2021

W środę 15 września br. w Kalnicy w powiecie leskim rozpoczął się w II Ogólnopolski Pieszy Rajd Górski „Mundury w góry”. Turyści na co dzień służący w Policji, Straży Granicznej i Wojsku Polskim przez trzy dni będą przemierzać bieszczadzkie szlaki.

W Ośrodku Wypoczynkowo-Konferencyjnym „Bogdanka” wieczorem, w środę 15 września br., rozpoczął się II Ogólnopolski Pieszy Rajd Górski „Mundury w góry”. Na bieszczadzkie szlaki wyruszyli turyści, na co dzień służący w Policji, Straży Granicznej i Wojsku Polskim oraz ich najbliżsi.

Mundurowi turyści przez trzy dni będą przemierzać szlaki w rejonie Bieszczadzkiego Parku Narodowego propagując pozytywny sposób spędzania czasu, doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą i orientacji w terenie górskim oraz rozpowszechnianie zasad ekologicznego współistnienia.

Pierwszego dnia mundurowi turyści przeszli ponad 20 km z Ośrodka „Bogdanka” przez Bacówkę PTTK Jaworzec, przełęcz Mieczysława Orłowicza oraz szczyt Smerek do ośrodka w Kalnicy. Rajd zorganizowany przez Koło PTTK nr 8 Klub Górski „Orły” przy Komendzie Stołecznej Policji zgromadził ponad 100 uczestników. Współorganizatorami przedsięwzięcia są Koło Terenowe przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej „Plessino” oraz Klub Turystyki Górskiej „Neptun” przy Kaszubskim Dywizjonie Straży Granicznej.

Rajd ma na celu uczczenie 90-lecia utworzenia Lotnictwa Policji. W piątek resorowi turyści złożą wieniec  w miejscu katastrofy śmigłowca w Cisnej, gdzie zginęli funkcjonariusze, pracownicy Policji.

(tekst: Paweł Ostaszewski /Gazeta Policyjna, zdjęcia: uczestnicy rajdu/ mw)

  • uczestnicy rajdu siedzą przy stole i słuchają jednego z dwóch  mężczyzn stojących przy drugim stole na którym rozłożone są broszury i policyjna gazeta
  • uczestnicy rajdu siedzą przy stole z mapami, broszurami i policyjną gazetą
  • grupa kilkudziesięciu uczestników rajdu pozuje do zdjęcia przed domem w górach
  • trzy kobiety z plecakami patrzą na rozpościerające się przed nimi góry, jedna z nich ma uniesione obie ręce, w których trzyma kijki, w górę. Widok z tyłu
  • górski szlak na którym widać w oddali wędrujących turystów
Powrót na górę strony