Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić kredyty

Data publikacji 18.05.2008

Policjanci zatrzymali cztery osoby, które próbowały w ubiegłym tygodniu w bankach na terenie Zabrza dokonać wyłudzeń kredytów. Sprawcy posługiwali się sfałszowanymi dokumentami. Dzięki współpracy bankowców z policjantami przestępcy trafili za kratki. Może im grozić do 8 lat więzienia.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce po tym jak policjanci z Zabrza zwalczający przestępczość gospodarczą, uzyskali informacje od pracowników banku o ich podejrzeniach wobec klientów. Zatrzymali wówczas dwóch mieszkańców Katowic. Jak się okazało obaj podejrzani posługując się sfałszowanymi oświadczeniami o zatrudnieniu usiłowali wyłudzić kredyt w wysokości 20 000 złotych.

Dużą czujnością wykazali się także pracownicy banku mieszczącego się przy ulicy Krakowskiej. Ich współpraca z policjantami z komisariatu V zapobiegła wyłudzeniu kredytu na podobną kwotę jak we poprzednim przypadku. W ręce stróżów prawa wpadł 42-letni gliwiczanin i jego córka. Podczas prowadzonych przesłuchań zabrzańscy policjanci ustalili, że nie był to pierwszy przypadek przestępczej działalności duetu. Jak się okazało, wyłudzili oni kredyt w placówce bankowej, mieszczącej się w ich rodzinnym mieście.

Teraz wszystkim zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony