Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pasażer zginął, kierowca uciekł. Jest już tymczasowo aresztowany

Data publikacji 17.09.2021

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzewanego o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia. Krótko po tragedii, w momencie zatrzymaniu przez policjantów, 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto miał on dokonać zaboru, w celu krótkotrwałego użycia, pojazdu, którym dachowano.

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie, po przeprowadzonych wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie czynnościach postawił 28-letniemu obywatelowi Ukrainy trzy zarzuty w związku z tragicznym zdarzeniem z poniedziałku, 13 września br. w wyniku którego, po wypadnięciu z drogi pojazdu marki Fiat Ducato, a następnie jego dachowania, doszło do śmierci 52-letniego pasażera. Drugi z uczestników uciekł z miejsca wypadku. Krótko po zdarzeniu mężczyznę zatrzymano. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że na krótko przed zdarzeniem podejrzany dokonał zaboru pojazdu w celu jego krótkotrwałego użycia.

Przedstawiono mu zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości, a następnie ucieczki z miejsca zdarzenia, kierowania w stanie nietrzeźwości i zaboru pojazdu w celu jego krótkotrwałego użycia. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności z minimum 3-letnim, albo nawet dożywotnim zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina, Sąd Rejonowy w Świebodzinie wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego obywatela Ukrainy na 3 miesiące.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony