Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kom. Maciej Kujawiński i w realu i na zawodach policjant - ratownik "na medal"

Data publikacji 17.09.2021

Nasz kolega, kom. Maciej Kujawiński, jest nie tylko „z krwi i kości” policjantem, ale też ratownikiem medycznym. Potwierdził to zdobywając pierwsze miejsce w I Manewrach Formacji Obrony Cywilnej Ratownictwa Wodnego w Skępem, ale przede wszystkim, udzielając pomocy potrzebującym i to ostatnio dwukrotnie. Brawo!

Pośród wielu zajęć w Szkole Policji w Słupsku miał też ratownictwo medyczne, które stało się jego pasją. Dlatego na co dzień, kom. Maciej Kujawiński z Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy, bo o nim mowa, oprócz służby w policyjnym mundurze, służy też w ramach wolontariatu jako ratownik medyczny i wodny. Ostatnio, posiadaną wiedzę w tym zakresie miał okazję zweryfikować nie tylko w realu, kiedy to pod koniec sierpnia w Bydgoszczy pomógł starszej kobiecie, która zasłabła. Kolejnym razem zaś, jako jeden z pierwszych, udzielał pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego w Brześciu Kujawskim, pow. włocławski.

Nasz Kolega wziął udział w I Manewrach Formacji Obrony Cywilnej Ratownictwa Wodnego w Skępem i… oczywiście w rywalizacji indywidualnej zajął pierwsze miejsce!

To pokazuje, że ratownictwo „ma we krwi”, a wszyscy, którym będzie udzielał pierwszej pomocy mogą być pewni, że są w dobrych rękach.

Kolego, powiedzieć o Tobie wzór, to jakby nic nie powiedzieć! „Czapki z głów”!

  • wspólne zdjęcie uczestników turnieju
  • ratownicy wykonują masaż serca na fantomie
  • wspólne zdjęcie uczestników turnieju
  • ratownicy wykonują masaż serca na fantomie
Powrót na górę strony