Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali życie mężczyźnie, który dokonał samookaleczenia

Data publikacji 20.09.2021

Sosnowieccy policjanci w trakcie jednej z interwencji uratowali nietrzeźwego mężczyznę, który dokonał samookaleczenia. O tym, że udzielona przez nich pierwsza pomoc bezpośrednio ocaliła mu życie, mundurowi dowiedzieli się dopiero z pisemnych podziękowań, jakie na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu złożył Dyrektor Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu dr n. o zdr. Klaudiusz Nadolny.

Do interwencji doszło pod koniec sierpnia br. w jednym z mieszkań dzielnicy Pogoń. Właśnie wtedy mundurowi udzielili pierwszej pomocy nietrzeźwemu mężczyźnie, który dokonał samookaleczenia. Natychmiast zatamowali krwawienie z rozległej rany na jego przedramieniu, a następnie przekazali pod opiekę przybyłej na miejsce załodze Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Teraz do Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu wpłynęło pismo z Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, w którym dyrektor dr n. o zdr. Klaudiusz Nadolny składa oficjalne podziękowania dla sierż. Dariusza Jakubczyk oraz st. post. Bartosza Niedziela za profesjonalne udzielenie poszkodowanemu pomocy przed przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego. Jak pisze Dyrektor, policjanci „szybko i skutecznie zaopatrzyli rany mężczyzny, jednoznacznie przyczyniając się do uratowania życia i zdrowia osoby poszkodowanej”. Dyrektor pogratulował mundurowym postawy i przekazał im swoje podziękowania.

W piątek, 17.09.br., Komendant Miejski Policji w Sosnowcu insp. Tomasz Kłosowicz uroczyście przekazał policjantom załączone do listu pisemne podziękowania. Pogratulował im również wspaniałej postawy w służbie, życząc dalszych sukcesów.

(KWP w Katowicach / az)

  • Pisemne podziękowanie dla policjanta za pomoc w trakcie interwencji
  • Pisemne podziękowanie dla policjanta za pomoc w trakcie interwencji
  • Inspektor gratulujący i przekazujący imienne podziękowania dwóm umundurowanym funkcjonariuszom w sali, z tyłu stoi umundurowana policjantka
Powrót na górę strony