Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 20.09.2021

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale również poza nimi. Dowiodło tego dwóch policjantów z Opolszczyzny. Będąc w czasie wolnym od służby zatrzymali kierującego osobowym oplem, którego tor jazdy wskazywał na jego nietrzeźwość. 40-latek w organizmie miał ponad 3 promile. Jak się okazało nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

19 września 2021 br. przed godziną 21:00 policjanci będący w czasie wolnym od służby zauważyli opla jadącego drogą krajową nr 45 w kierunku Opola, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry i jechał zygzakiem. Funkcjonariusze bez wahania pojechali za samochodem i wraz z innym kierowcą, który również widział całe zajście, zatrzymali pojazd kierowany przez mieszkańca powiatu opolskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli kluczyki od samochodu i wezwali na miejsce patrol.

Mundurowi przeprowadzili badanie, które wykazało, że 40-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za kierowanie bez wymaganych uprawnień.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja policjantów, którzy zachowali czujność, być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze.

(KWP w Opolu / az)

Powrót na górę strony