Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł, pobił i okradł

Data publikacji 18.05.2008

Policjanci z Ropczyc zatrzymali chuligana, który w nocy napadł na rowerzystę, zabrał mu telefon i pobił go. Został ustalony mimo, że zdołał uciec z miejsca przestępstwa. Przebywa w policyjnym areszcie.

Zbliżała się północ, gdy policjanci jednego z patroli zauważyli to zdarzenie. Na jednej z ulic w Ropczycach znajdowała się kilkunastoosobowa grupa młodych mężczyzn. Ludzie ci byli agresywni wobec siebie, szarpali się za ubrania, a nieopodal, na drodze, leżał rower. Tuż przed podjęciem interwencji dyżurny Policji podał wiadomość, że właśnie nieopodal tego miejsca, kilka chwil wcześniej doszło do napadu na 16-letniego rowerzystę. Napastnik miał zabrać telefon komórkowy i uderzyć pokrzywdzonego pięścią w twarz. Napadnięty porzucił rower i ratował się ucieczką.

Na widok zbliżającego się radiowozu chuligani rozbiegli się. Policjanci zatrzymali czterech z nich. To mężczyźni w wieku od 16 do 22 lat. Efektem dalszej pracy funkcjonariuszy było ustalenie podejrzanego o napad na rowerzystę. 20-letni mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego uciekł przed policjantami. Został on jednak zatrzymany w swoim domu.

Podejrzany jest związany ze środowiskiem pseudokibiców z Sędziszowa Małopolskiego. Przyjechał wraz z kolegami do Ropczyc, rozrabiać w mieście, z którym związana jest nie lubiana przez niego drużyna.

Przestępstwo kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony