Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola aut na tzw. celnych tablicach

Data publikacji 18.05.2008

Policjanci ruchu drogowego komendy wojewódzkiej w Olsztynie kontrolują samochody, które mają tablice tzw. celne i innych państw. Tylko w ciągu czterech godzin policjanci zatrzymali 15 samochodów, które w ogóle nie powinny jeździć po drogach. Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami, a dalsza podróż ich aut odbywała się na lawetach.

18 maja od rana policjanci z ruchu drogowego ruszyli na ulice Olsztyna. Celem dzisiejszych działań było sprawdzenie czy auta, które poruszają się po drogach są dopuszczone do ruchu w myśl obowiązujących przepisów.

Pod lupą policjantów znalazła się ulica Sielska, Warszawska, Obrońców Tobruku. Tylko przez cztery godziny policjanci skontrolowali 26 aut. Zatrzymali 15 samochodów, które w ogóle nie były dopuszczone do ruchu. W odpowiednim czasie nie zostały przez właścicieli zarejestrowane, a termin ważności tablic tzw. celnych dawno już minął - w jednym przypadku prawie cztery miesiące temu.

Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 4500 złotych. Kierowcy zostali poinformowani o bezwzględnym zakazie poruszania się tymi samochodami. Dalsza podróż odbywała się już na lawetach.
Powrót na górę strony