Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1000 kilometrów po pomoc

Data publikacji 21.09.2021

Młodszy aspirant Sebastian Nowacki, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Płocku, ruszył dzisiaj w wyczerpującą trasę, która ma jeden cel - pomoc w uratowaniu życia córki naszych kolegów z KWP zs. w Radomiu - Oli Ziomki. Dodatkowym utrudnieniem i wyzwaniem dla niego jest to, że ani razu podczas jej trwania nie zaśnie.

Sebastian Nowacki jest zapalonym cyklistą. Nie obce mu są długie, wymagające trasy rowerowe. Tym razem jednak wspiął się na wyżyny swoich możliwości - wyruszył w 1000 kilometrową drogę, podczas której jedynymi przystankami będą te, na zaspokojenie potrzeb fizjologicznych, jedzenie i picie. Wyruszył z Radomia, a kolejne miasta na jego trasie to m.in. Grójec, Płock, Toruń, Gdańsk, Hel, Kołobrzeg i finalnie Szczecin. To charytatywne, sportowe wydarzenie objęli patronatem honorowym Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Sebastian, poruszony losem córki naszych kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu - Aleksandry Ziomki - założył na portalu zrzutka.pl zbiórkę na leczenie Oli. Zwrócił się także z prośbą o wsparcie finansowe do Ośrodka Wypoczynkowego Sitnica oraz do sieci laboratoriów diagnostycznych ZIP Laboratoria, którzy bez chwili zastanowienia zadeklarowali się przekazać po 10 zł za każdy przejechany przez niego kilometr trasy.

Ola Ziomka od kwietnia 2018 roku walczy z nowotworem złośliwym kości i chrząstki stawowej. Przeszła już cztery operacje. Lekarze nie byli w stanie usunąć guza, jednocześnie nie powodując większego zagrożenia. Chemioterapia i radioterapia również zawiodły. Jedynym ratunkiem dla Oli jest podanie leku biologicznego mogącego powstrzymać rozwój choroby, niestety terapia jest bardzo kosztowna i rodzice nie dadzą rady sami uzbierać środków.

Dlatego trzymamy mocno kciuki za Sebastiana! Zachęcamy do śledzenia jego wyprawy, z której relacje będą zamieszczane m.in. na FB oraz do wsparcia zbiórki, dostępnej na stronie: https://zrzutka.pl/jx3tyn.

(KWP w Radomiu / akr)

 

 

  • Mł. asp. Sebastian Nowacki, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Płocku, stojący z rowerem. Za nim stoją policjanci i samorządowcy uczestniczący w rozpoczęciu trasy rowerowej, w celu zebrania pieniędzy na leczenie nastolatki.
  • Mł. asp. Sebastian Nowacki, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Płocku, stojący z rowerem. W tle policjanci i samorządowcy uczestniczący w rozpoczęciu trasy rowerowej, w celu zebrania pieniędzy na leczenie nastolatki.
  • Młodszy aspirant Sebastian Nowacki, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Płocku.
  • Samorządowiec prezentujący obrazek podczas przemawiania.
  • Czterech policjantów z rowerami stojących wspólnie z komendantem wojewódzkim inspektorem Waldemarem Wołowiec oraz samorządowcami.
  • Policjant rowerzysta, przed wyjazdem w trasę, w trakcie rozmowy z komendantem wojewódzkim, rzecznikiem komendanta wojewódzkiego oraz samorządowcem.
  • Policjant w stroju rowerowym tuż przed wyruszeniem w trasę.
  • Trzej mężczyźni jadący na rowerach.
  • Jadący policjant rowerzysta na tle karetki pogotowia.
Powrót na górę strony