Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 21.09.2021

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dowiódł tego funkcjonariusz ogniwa patrolowo-interwencyjnego golubsko-dobrzyńskiej komendy Policji, który w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę osobowego renault, a następnie przekazał policjantom będącym w służbie.

Kilka dni temu, 16.09.2021 r., około 17.00 policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu, w dniu wolnym od służby, parkował samochód przed jednym z dyskontów w Kowalewie Pomorskim. Wówczas zauważył kierującego osobowym renault, którego styl jazdy budził podejrzenia, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz, nie tracąc chwili, zatrzymał kierującego, od którego wyczuwalna była woń alkoholu, a następnie zaalarmował policjantów będących w służbie.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 61-letni mieszkaniec gminy Kowalewo Pomorskie prowadził pojazd mając 0,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony