Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mała Zuzia w grupie SPEED

Data publikacji 23.09.2021

Z nietypową prośbą zwróciła się mieszkanka województwa łódzkiego do funkcjonariuszy grupy SPEED KWP w Łodzi, którzy na remontowanym odcinku autostrady A-1 realizowali czynności związane z obsługą zdarzenia drogowego. Uśmiech jej córeczki był bezcennym podziękowaniem.

22 września 2021 roku kilka minut po godzinie 18.00 do policjantów pełniących służbę na odcinku autostrady A1, na terenie powiatu piotrkowskiego,  podeszła młoda mama z 5-miesięcznym dzieckiem w tzw. nosidełku. Poprosiła o udzielenie jej pomocy. Jak się okazało mama i jej maleństwo jechali pojazdem, który w korku uległ awarii.

Kobieta usunęła swój samochód z drogi i oczekując na pomoc rodziny, zobaczyła niedaleko radiowóz policyjny. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne w jej aucie bardzo szybko zrobiło się zimno.

Skierowała się do policjantów, prosząc ich o pomoc i możliwość schronienia, a także ogrzania niemowlaka we wnętrzu radiowozu. Po kilkunastu minutach na miejsce przyjechał tata 5-miesięcznej dziewczynki, który zaopiekował się rodziną.

Mamy nadzieję, że to spotkanie Zuzi to tylko początek dłuższej przygody życiowej potencjalnie związanej ze służbą w szeregach łódzkiej Policji, która  z zaciekawieniem oraz uśmiechem przyglądała się policjantom i wnętrzu radiowozu !

(KWP w Łodzi/ az)

Powrót na górę strony