Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udawał policjanta i chciał nabrać seniora. Oszust zatrzymany przez prawdziwych funkcjonariuszy

Data publikacji 23.09.2021

Wschowscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Wrocławia, który brał udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Dzięki dociekliwości i czujności zgłaszającego 81-latka udało się zapobiec przekazaniu dużej sumy pieniędzy oszustowi. Zatrzymany 32-latek ma już na koncie liczne przestępstwa przeciwko mieniu, za które był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Przy podejrzanym policjanci zabezpieczyli telefony, pieniądze i amfetaminę.

W środę (22 września) tuż po godzinie 15.00 dyżurny wschowskiej Policji przyjął zgłoszenie dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy, gdzie pod wskazanym adresem miał pojawić się fałszywy policjant. Nie zwlekając ani minuty, dyżurny skierował tam policjantów. Mundurowi po wejściu do mieszkania zastali młodego, zamaskowanego mężczyznę, który czekał na pieniądze. 32-letni mieszkaniec Wrocławia był zaskoczony obecnością funkcjonariuszy. W trakcie sprawdzeń wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Przy 32-latku policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, pieniądze oraz amfetaminę. Czujność i ograniczone zaufanie 81-latka oraz szybka interwencja policjantów pozwoliły na zatrzymanie oszusta.

Pamiętajmy, że policjant nigdy nie będzie żądał od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności. Z pewnością w takich przypadkach będzie się kontaktował osobiście, a nie telefonicznie. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.


(KWP Gorzów Wlkp./akr)

Powrót na górę strony