Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrołęccy policjanci eskortowali samochód do szpitala z dzieckiem, które traciło oddech

Data publikacji 27.09.2021

Dziś w nocy mundurowi z ostrołęckiej drogówki musieli podjąć wyścig z czasem, po tym jak zatrzymali do kontroli drogowej szybko jadący pojazd. Okazało się, że w środku opla znajdowało się dziecko w stanie zagrożenia życia, miało problemy z oddychaniem. Policjanci błyskawicznie podjęli decyzję o eskorcie pojazdu do szpitala.

Policjant, rozpoczynając codzinną służbę, nigdy nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie jej przebieg, ponieważ, jak mawiają funkcjonariusze - każda służba jest inna. Po raz kolejny przekonali się o tym policjanci z ostrołęckiej drogówki. Wczoraj, 26.09.2021 r., około 23.00 patrol z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego pełniący służbę na ul. Warszawskiej w Ostrołęce zauważył opla, który znacznie przekroczył prędkość.

Jego kierowca był bardzo zdenerwowany. Powiedział policjantom, że wiezie do szpitala swojego 13-miesięcznego synka, który pilnie potrzebuje pomocy lekarskiej. Chłopiec choruje na astmę i ma problemy z oddychaniem. Z każdą chwilą jego stan się pogarszał.

Policjanci bez chwili wahania podjęli decyzję o pilotażu samochodu do szpitala. Już po niespełna trzech minutach byli na miejscu. Dziecko zostało przekazane pod fachową opiekę lekarzy.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony