Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca wypadku zgłosił się na Policję

Data publikacji 19.05.2008

Wczoraj późnym wieczorem 28-letni sprawca wypadku, w którym zginęły dwie osoby zgłosił się w zduńsko-wolskiej komendzie Policji. Kilka dni wcześniej mężczyzna jadąc samochodem potrącił idące lewą stroną jezdni małżeństwo. Kobieta i mężczyzna zginęli na miejscu a sprawca nie udzielając im pomocy uciekł, porzucając auto.

Do zdarzenia doszło 14 maja o 23:15 w miejscowości Paprotnia. Kierujący fordem mondeo jadąc od Zduńskiej Woli w kierunku Ptaszkowic, potrącił idące prawidłowo, lewą stroną jezdni, małżeństwo. W wyniku tego potrącenia 41-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna zginęli na miejscu. Sprawca wypadku uciekł z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanym, porzucając samochód a w nim dwie pasażerki. Rodzinie osób, które zginęły została udzielona pomoc psychologa.

Policjanci z miejscowej komendy szybko ustalili kierowcę samochodu. Niestety nie zastali go ani w mieszkaniu ani w innych miejscach, w których mógłby przebywać. Przez ostatnie kilka dni funkcjonariusze sprawdzali różne tropy, jednocześnie niezwłocznie po zdarzeniu w mediach opublikowano komunikat ze zdjęciem poszukiwanego.

Dzisiaj 28-latek, który sam zgłosił się na Policję, zostanie przesłuchany. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony