Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi funkcjonariusze w szeregach lubelskiej policji

Data publikacji 27.09.2021

Kolejni policjanci zasilili lubelski garnizon Policji. W szeregi naszej formacji wstąpiło 24 nowych funkcjonariuszy. Policjanci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – nadinspektora Artura Bieleckiego otrzymali legitymacje służbowe. Wręczone zostały także odznaczenia resortowe dla funkcjonariuszy za ich zaangażowanie i profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych.

 

Film Slubowanie.mp4

Pobierz plik Slubowanie.mp4 (format mp4 - rozmiar 45.19 MB)

Deskrypcja filmu nowi funkcjonariusze w szeregach lubelskiej policji.

Dzisiaj w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło 24 nowych funkcjonariuszy. "Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” – to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki.  Młodych funkcjonariuszy powitał w naszych szeregach  Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – nadinspektor Artur Bielecki. Z rąk komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe.

W pierwszym planie zdjęcia po lewej stronie widzimy trzech funkcjonariuszy pocztu sztandarowego, w drugim planie zdjęcia widzimy nowych funkcjonariuszy ślubujących na Sztandar

Nowi funkcjonariusze zostali przyjęci w czwartym w tym roku naborze. Wśród tej grupy mundurowych jest 18 mężczyzn i 6 kobiet. Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje. Wśród  nowych mundurowych, 12 posiada tytuł ratownika, 8 - uprawnienia instruktora sportu, z kolei 3 - uprawnienia do kierowania łodzią motorową.

nadinspektor Adam Bielecki gratuluje nowemu policjantowi wstąpienia w nasze szeregi

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Rykach, Puławach, Świdniku, Opolu Lubelskim, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie. Najwięcej funkcjonariuszy, bo 7 osób, zostało przydzielonych do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

zdjęcie przedstwia policjantów do odznaczenia oraz nowych funkcjonariuszy

Łącznie z wrześniowym naborem, do służby przyjęliśmy w tym roku już 111 funkcjonariuszy.  Następne przyjęcia w szeregi lubelskiego garnizonu Policji planowane są w listopadzie i grudniu.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie wręcza odznaczenia resortowe

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń resortowych dla funkcjonariuszy za ich zaangażowanie, profesjonalizm i wybitne osiągnięcia podczas wykonywania obowiązków służbowych. Odznakę Zasłużony Policjant nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego odebrało podczas dzisiejszej uroczystości 36 funkcjonariuszy. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki wręczył po jednej złotej i srebrnej oraz 34 brązowe Odznaki Zasłużony Policjant.

Nadinspektor Artur Bielecki rozmawia z młodymi policjantami

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości ślubowania nowych policjantów.

 

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

Nagranie audio Audiodeskrypcja_filmu_nowi_funkcjonariusze_w_szeregach_lubelskiej_policji.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja_filmu_nowi_funkcjonariusze_w_szeregach_lubelskiej_policji.mp3 (format mp3 - rozmiar 1.45 MB)

Powrót na górę strony