Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli dla telefonu i pieniędzy

Data publikacji 19.05.2008

Czterech mężczyzn w wieku od 33 do 42 lat podejrzewanych o rozbój zatrzymali policjanci z Piaseczna. Sprawcy najpierw uderzyli swoją ofiarę w głowę, a następnie przewrócili na ziemię i kopali po całym ciele. Jak ustalono, wszystko po to, by zabrać mężczyźnie telefon komórkowy i 50 złotych. Cała czwórka była pijana. Mieli od 0,4 do 3 promili alkoholu w organizmie.

Informacja o rozboju na 25-latku dotarła do policjantów z Piaseczna wczoraj po 16:00. Jak ustalili funkcjonariusze, czterech sprawców zaatakowało mężczyznę w Jazgarzewie przy ul. Głównej. Jeden z napastników najpierw uderzył go w głowę i przewrócił na ziemię, następnie pozostali zaczęli go kopać po całym ciele. Sprawcy zabrali mu telefon komórkowy oraz 50 złotych i uciekli.

Pokrzywdzony o wszystkim opowiedział miejscowym policjantom i razem ruszyli na poszukiwania. Kilkanaście minut później mężczyzna wskazał funkcjonariuszom napastników. Zatrzymano 39-letniego Jarosława K. (miał 1,4 promila), 33-letniego Wojciecha M. (miał 0,4 promila), 42-letniego Sławomira K. (miał 3 promile) i Wojciecha Z. (miał 2,9 promila alkoholu w organizmie). Odzyskano też skradziony aparat i pieniądze.

Zatrzymani po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani i najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszą zarzuty rozboju. Grozi im za to 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony