Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni wicemistrzowie w biegu maratońskim

Dzisiaj odbyło się spotkanie nadinsp. Andrzeja Matejuka komendanta głównego Policji z reprezentacją polskich policjantów, którzy zdobyli wicemistrzostwo świata w biegu maratońskim w zawodach odbywających się w Siofok na Węgrzech. W mistrzostwach brało udział ponad tysiąc zawodników z 28 państw.

Na wstępie spotkania komendant główny Policji pogratulował sportowcom sukcesu.

- Dla każdego sportowca udział w mistrzostwach świata jest niesamowitym przeżyciem – powiedział nadinsp. Andrzej Matejuk. – Jest to jeden z największych sukcesów sportowych polskich policjantów. Z pewnością daje on wam dodatkową motywację do uprawiania sportu i dla innych jest zachętą do jego uprawiania.

Następnie sportowcy opowiedzieli o atmosferze zawodów i swoich wrażeniach z mistrzostw. Wymienili również z komendantem opinie na temat sportu w Policji i sprawności fizycznej policjantów. Policjanci podkreślali, że sport jest dla nich zarówno pasją, jak i najlepszym sposobem na rozładowanie stresu i pozytywne odreagowanie. Nadinsp. Andrzej Matejuk zgodził się z tym w zupełności, ponieważ sam aktywnie uprawia sport, m.in. biega.

Reprezentacja polskich policjantów po raz drugi brała udział w Mistrzostwach Świata w Biegu Maratońskim. Poprzednio polscy funkcjonariusze również zostali drużynowymi wicemistrzami świata. W tym roku w Siofok na Węgrzech obronili ten tytuł. Oprócz zawodów policyjnych odbywał się również bieg otwarty. Każdy z policyjnych sportowców także samodzielnie odniósł sukces. Cała czwórka uplasowała się w klasyfikacji indywidualnej powyżej 15 miejsca.

Polską Policję reprezentowali:
Adam Thiel (Szkoła Policji w Słupsku) - 4,
Tomasz Łazarkiewicz (KMP Olsztyn) - 11,
Jacek Misiewicz (KWP Olsztyn) - 12,
Dariusz Guzowski (Szkoła Policji w Słupsku) - 15.

Na zakończenie spotkania sportowcy przekazali komendantowi głównemu Policji symboliczny puchar z zawodów. Natomiast nadinsp. Andrzej Matejuk życzył im dalszych, równie budujących sukcesów sportowych.
Powrót na górę strony