Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

76-letnia kobieta zasłabła w mieszkaniu. Pomogli jej policjanci i strażacy

Data publikacji 29.09.2021

Policjanci wspólnie ze strażakami pomogli starszej kobiecie, która leżała w swoim mieszkaniu i była nieprzytomna. Schorowana 76-latka cierpiąca na cukrzycę, nie była w stanie sama wezwać pomocy. Gdy okazało się, że jej życie i zdrowie było realnie zagrożone do działania wkroczyli policjanci i strażacy. Seniorka trafiła do szpitala pod opiekę, gdzie udzielono jej pomocy.

Niejednokrotnie podejmowane przez policjantów interwencje, dotyczą pomocy osobom, których życie i zdrowie jest zagrożone. Wzorowa współpraca służb oraz prawidłowa reakcja obywateli, decydują o sprawnie przeprowadzonej akcji i skutecznym udzieleniu pomocy osobom, które często samotne, schorowane nie mogłyby poradzić sobie w trudnych życiowych sytuacjach.

W poniedziałek (27.09.2021) przed godziną 13.00, dyżurny tarnobrzeskiej komendy odebrał telefon, od kobiety, która twierdziła, że w Tarnobrzegu przy ul. Mickiewicza mieszka jej krewna i od kilkunastu godzin nie odbiera telefonu. Zaniepokojona tym faktem przyjechała do seniorki, lecz mimo podjętych prób, nie odpowiada ona na pukanie do drzwi i nie reagowała na głośne wołanie. Zgłaszająca twierdziła, że 76-latka mieszka samotnie, jest schorowana i leczy się na cukrzycę.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. W środku starsza kobieta leżała nieprzytomna w jednym z pomieszczeń. Była wychłodzona i osłabiona, nie reagowała na żadne bodźce.

Funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia. 76- latka trafiła do szpitala pod opiekę lekarzy. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony