Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zanęcanie się nad matką

Data publikacji 19.05.2008

Policjanci z Bielan zatrzymali 54-latka, który od dłuższego czasu znęcał się nad swoją matką. Kobieta nie mogła już dłużej wytrzymać awantur i okradania przez własne dziecko i zwróciła się o pomoc do policjantów. Edwardowi P. zostały przedstawione zarzuty za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoja matką. Wobec agresywnego mężczyzny sąd zastosował dozór.

Do komendy zadzwoniła kobieta, która opowiedziała policjantom o swojej gehennie. 54-letni Edward P. od wielu miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką, wielokrotnie okradał ją z pieniędzy. 54-latek wracał do domu pijany i wszczynał awantury. Zdarzało się również, że uderzył swoją 78-letnią matkę. Kobieta bardzo się bała swojego agresywnego syna, więc od pewnego czasu do mieszkania na noc przychodziła córka z zięciem. Nie przeszkadzało to jednak Edwardowi P. i nadal urządzał w domu awantury. W stosunku do mężczyzny prowadzona była "niebieska karta", ale kobieta nie miała odwagi żeby oficjalnie złożyć zawiadomienie przeciwko swojemu dziecku. Dzielnicowy wiele razy rozmawiał z kobietą i jej synem i to dzięki rozmowom z dzielnicowym, kobieta w końcu podjęła decyzję o złożeniu zawiadomienia o przestępstwie.

W miniony weekend, podczas kolejnej awantury urządzonej w domu, 78-latka wezwała patrol policji. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali pijanego 54-latka. Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień. To nie była jego pierwsza wizyta w tym miejscu. Po wytrzeźwieniu policjanci z sekcji dochodzeniowo- śledczej przedstawili Edwardowi P. zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad swoją matką. W stosunku do mężczyzny sędzia zastosował dozór policyjny.
Powrót na górę strony