Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekający pijany traktorzysta

Data publikacji 19.05.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, tylko próbował uciec Ursusem przed ścigającym go radiowozem. 48–latek zrezygnował z ucieczki dopiero, kiedy uderzył w drugi radiowóz uniemożliwiający mu wyjazd na zatłoczoną krajową siódemkę.

Wszystko rozegrało się na lokalnej drodze w pobliżu Jędrzejowa. Policjanci zauważyli jadącego ciągnikiem rolniczym 48 – letniego, który jechał od krawężnika do krawężnika. Traktorzysta nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane mu przez próbujących go zatrzymać policjantów. R ruszył w kierunku krajowej siódemki. Tam czekał na niego drugi radiowóz blokujący mu drogę, lecz i jego obecność wcale nie ostudziła zapędów rajdowych szarżującego traktorzysty. Uderzył on w niego i dopiero wtedy się zatrzymał.

Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. Miał ponad 2. 5 promila alkoholu w organizmie. Z ustaleń policjantów wynika, że to nie pierwszy wyczyn tego kierowcy. W czerwcu 2006 roku był on dwukrotnie zatrzymywany w stanie nietrzeźwości, gdy jechał tym samym ciągnikiem. Mężczyzna będzie dzisiaj doprowadzany do prokuratury. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości i nie stosowanie się do prawomocnych orzeczeń sądowych grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony