Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponownie pomożemy najmłodszym pacjentom w warszawskiego szpitala

Data publikacji 30.09.2021

Po raz drugi w tym roku policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP w Radomiu prowadzą zbiórkę darów dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Poprzednia zbiórka przeprowadzona została w kwietniu. Zebrane dary trafiły bezpośrednio do dzieci przebywających w szpitalu. Udało się także zakupić specjalny fotelik do przewożenia dzieci karetką. Na ponowny apel o wsparcie odpowiedzieli także przedstawiciele innych służb. Akcję wsparł Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu — insp. Waldemar Wołowiec, który przekazał dzieciom zabawki oraz książki.

Na co dzień współpracują na różnych płaszczyznach. W wielu miejscach można zobaczyć wspólne patrole złożone z policjantów i strażników granicznych, czy też funkcjonariuszy KAS. Teraz razem pomagają jednemu z warszawskich szpitali. Policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu już drugi raz w tym roku prowadzą zbiórkę darów dla chorych dzieci. Jak poprzednio, na apel policjantów odpowiedzieli już związkowcy z Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej oraz Zarząd Terenowy NSZZP KMP w Radomiu oraz Centrum Handlowego E. Leclerc w Radomiu. W zbiórkę włączyli się już strażacy z Komendy Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomiu, a także pracownicy i funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Swoją „cegiełkę” do akcji dołożył American Corner w Radomiu (placówka informacyjna pod patronatem Departamentu Stanu USA). Akcję wsparł Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu — insp. Waldemar Wołowiec, który przekazał dzieciom zabawki oraz książki.

Warszawski Szpital dla Dzieci potrzebuje przede wszystkim: pościeli, zabawek, kolorowanek, kredek, artykułów plastycznych, które zostaną wykorzystane w prowadzonym przez szpital ośrodku środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. W miarę możliwości powinny być to przedmioty nowe.

Mundurowi czekają na wszystkich chętnych, którzy chcą wspomóc tę cenną inicjatywę. W akcję zaangażowany jest także Wydział Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu. Przekazane dary zostaną zawiezione do Warszawskiego Szpitala dla Dzieci i przekazane najciężej chorym dzieciom przez personel szpitala.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony