Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli ponad 5 kg narkotyków i zatrzymali 24-latka, który trafił do aresztu

Data publikacji 30.09.2021

Kryminalni ze Słubic zatrzymali 24-latka, który posiadał ponad 5 kilogramów narkotyków. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i rośliny konopi. Sąd Rejonowy w Słubicach już zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ograniczanie przestępczości narkotykowej to jeden z ważniejszych celów policjantów z przygranicznych Słubic. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska zajmującego się nielegalnym narkobiznesem, kryminalni zatrzymali 24-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu ujawnili ponad 5 kilogramów marihuany. Ponadto w pomieszczeniach gospodarczych, mieszczących się na jego posesji, zabezpieczyli krzewy nielegalnych roślin.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-latkowi trzech zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd Rejonowy w Słubicach zastosował też wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • policjant w żółtej kamizelce z napisem Policja trzyma w rękach dwa worki foliowe z narkotykami
  • siedem słoików z narkotykami leży na stole, za nimi stoi ósmy, otwarty słoik, z tyłu widać wagi elektroniczne
  • krzewy konopi
Powrót na górę strony