Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny handel na giełdzie elektronicznej

Data publikacji 19.05.2008

Zatrzymano pięciu mężczyzn podejrzanych o wprowadzanie do obrotu "pirackich" płyt z grami i programami komputerowymi. Zabezpieczono ponad 1 500 takich płyt, kolorową poligrafię - okładki oraz oferty reklamowe nielegalnie skopiowanych programów i gier. Zabezpieczono również odzież o wartości blisko 6 tys. zł z podrobionymi znakami towarowymi. Wszystko to w ramach wspólnych działań Policji i inspektorów Urzędu Kontroli Skarbowej, które przeprowadzono na terenie wrocławskiej giełdy elektronicznej.

Policjanci z zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy wojewódzkiej i miejskiej we Wrocławiu przeprowadzili działania na terenie giełdy elektronicznej razem z inspektorami Urzędu Kontroli Skarbowej. W wyniku niedzielnych działań policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, wieku od 25 do 32 lat podejrzanych o wprowadzanie do obrotu "pirackich" płyt DVD i VCD z grami i programami komputerowymi. Policjanci zabezpieczyli ponad 1500 takich płyt, kolorową poligrafię -- okładki oraz oferty reklamowe nielegalnie skopiowanych programów i gier. Ponadto na terenie giełdy policjanci i inspektorzy UKS skontrolowali 60 stoisk, gdzie prowadzona była działalność gospodarcza, między innymi, sprzedaż telefonów komórkowych, programów i gier komputerowych, radioodtwarzaczy samochodowych oraz odzieży.

W wyniku tych kontroli ujawniono 47 wykroczeń skarbowych i nałożono 47 mandatów karnych na łączną kwotę ponad 18 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ujawnili również fakt wprowadzania do obrotu odzieży sportowej z podrobionymi znakami towarowymi. Zabezpieczono odzież o wartości blisko 6 tysięcy złotych.
Powrót na górę strony