Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wysadzenie bankomatu

Data publikacji 01.10.2021

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych za wysadzenie bankomatu w Kwilczu. Wybuch zniszczył część budynku i doprowadził do pożaru. Podejrzani byli już w przeszłości karani. Teraz grozi im dodatkowo kara do 10 lat więzienia.

28 września br. na terenie województwa lubuskiego, w uzgodnieniu z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w wysadzeniu bankomatu. W akcji zatrzymania udział wzięli także funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. 

W nocy, 23 września br., w Kwilczu koło Międzychodu doszło do eksplozji bankomatu. Siła wybuchu była tak duża, że znacznemu uszkodzeniu uległ budynek, w którym znajdował się bankomat. Dodatkowo eksplozja doprowadziła do pożaru budynku i zaparkowanego w pobliżu samochodu. Sprawcy nie zdołali ukraść pieniędzy z powodu rozmiaru zniszczeń.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na podstawie zebranych informacji wytypowano podejrzanych. Byli to wcześniej karani dwaj mężczyźni pochodzący z województwa lubuskiego. 

Po zapoznaniu z materiałem dowodowym, prokurator Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wydał nakaz zatrzymania. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania włamania i kradzieży pieniędzy oraz uszkodzenie mienia. 

Sąd na wniosek prokuratora aresztował podejrzanych. Grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony