Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

37-latka odpowie za znęcanie się nad psem. Akt oskarżenia wpłynął już do sądu

Data publikacji 01.10.2021

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa przeciwko 37-letniej mieszkance powiatu krośnieńskiego prowadzona przez krośnieńskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Kobieta doprowadziła do skrajnego wychudzenia psa oraz nie zapewniła mu opieki weterynaryjnej. O niepokojącej sytuacji policjantów powiadomił przedstawiciel stowarzyszenia ochrony zwierząt. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem grozi jej od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

W lipcu tego roku przedstawiciel stowarzyszenia zajmującego się ochroną zwierząt zawiadomił krośnieńskich policjantów o ujawnieniu na terenie jednej z posesji powiatu krośnieńskiego skrajnie wychudzonego psa. Jak wynikało ze zgłoszenia pies nie miał jedzenia i wody, właściwego schronienia, możliwości wybiegania się, a także nie miał zapewnionej opieki weterynaryjnej, w wyniku czego wystąpiła u niego choroba skóry w postaci alergicznego pchlego zapalenia skóry oraz świerzbowca.

Nad sprawą pracowali policjanci wydziału kryminalnego, którzy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie 37-latce zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, czy ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Akta sprawy wraz z aktem oskarżenia przeciwko kobiecie, trafiły do sądu.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony