Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Masowo sprzedawali w Internecie podrobione perfumy

Data publikacji 04.10.2021

Działania podjęte przez olsztyńskich policjantów zakończyły się zlikwidowaniem magazynu z podrobionymi perfumami oraz ustaleniem i zatrzymaniem pięciu osób podejrzanych o sprzedaż nielegalnego towaru w Internecie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przestępcy mogli wprowadzić w błąd blisko 12 tysięcy kupujących na terenie kraju. Zatrzymani trzej mężczyźni i dwie kobiety usłyszeli już zarzuty oszustwa i wprowadzenia do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ.

Wspólne działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, doprowadziły do rozbicia grupy osób, trudniących się handlem nielegalnym towarem za pośrednictwem Internetu. W toku wykonywanych zadań funkcjonariusze wpadli na trop pięciu osób, oferujących w sklepach internetowych podróbki markowych perfum.

W ostatni poniedziałek września (27.09.2021) funkcjonariusze w jednym z wynajmowanych pomieszczeń w centrum Olsztyna znaleźli około 2 700 sztuk podrobionych perfum przygotowanych do sprzedaży. Kolejne 200 sztuk nielegalnego towaru policjanci zabezpieczyli podczas przeszukań w mieszkaniach podejrzanych. Trzech mężczyzn (29-, 31- i 52-latka) oraz dwie kobiety (28- i 30-latka) zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie dalszych czynności śledczy ustalili, że grupa w trakcie swojej działalności sprzedała podróbki blisko 12 tysiącom kupujących z terenu całego kraju. We wtorek cała piątka usłyszała zarzuty. Zarzut oszustwa oraz wprowadzenia do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi, jest zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz środka przymusu - zabezpieczenia majątkowego w łącznej kwocie blisko 43 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ.
Poniższy film rozpoczyna i kończy plansza z napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Na filme zarejestrowano moment wyprowadzenia przez policjantów zatrzymanych dwóch kobiet z budynku komendy do radiowozu. Na kolejnych ujęciach, pochodzących z wnętrza przeszukiwanego pomieszczenia, widoczne są regały z poustawianymi na nich perfumami.

Film Prowadzenie zatrzymanego i zabezpieczone perfumy

Opis filmu: Prowadzenie zatrzymanego i zabezpieczone perfumy

Pobierz plik Prowadzenie zatrzymanego i zabezpieczone perfumy (format mp4 - rozmiar 20.35 MB)

 

  • Zatrzymana kobieta prowadzona przez policjantów
    Zatrzymana kobieta prowadzona przez policjantów
  • Przedmioty zabezpieczone przez policjantów leżące na stole, m.in. perfumy i gotówka
    Zabezpieczone przedmioty, m.in. perfumy i gotówka
  • Zabezpieczone podróbki perfum ustawione na regale
    Zabezpieczone podróbki perfum

 

(aj/tm)

Powrót na górę strony