Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne filmy w wypożyczalni

Data publikacji 19.05.2008

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić właścicielce wypożyczalni z Szydłowca, w której oferowane do wypożyczenia filmy na płytach DVD w przeważającej większości były nielegalne. Filmy na kasetach VHS z kolei nie posiadały wymaganej licencji. Funkcjonariusze zabezpieczyli płyty i kasety z ok.2,5 tys.filmów.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Radomiu wspólnie z funkcjonariuszem wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP w Radomiu oraz przedstawicielami "Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej" z Warszawy przeszukali wypożyczalnię kaset video i płyt DVD w miejscowości Szydłowiec.

Po przeszukaniu pomieszczeń okazało się, że prawie cała oferowana kolekcja filmów na płytach DVD jest nielegalna, a niektóre filmy na kasetach VHS nie posiadają wymaganej licencji. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli płyty DVD i kasety VHS z nagranymi na nich 2,5 tys. filmów. Łączna wartość na zabezpieczonych płytach DVD i kasetach - w ocenie specjalistów FOTA wynosi nie mniej niż: 200 tys.zł.

W związku z rozpowszechnianiem pirackich kopii filmów wypożyczalnia naruszyła przepisy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych w zakresie rozpowszechniania pirackich nośników filmów w wypożyczalni oraz rozpowszechniani oryginalnych nośników bez prawa do ich wypożyczania.

Za to przestępstwo właścicielce wypożyczalni może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony