Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna do sprawy pożaru

Data publikacji 04.10.2021

Do policyjnego aresztu trafił 30-latek z Gdańska, podejrzewany o spowodowanie pożaru budynku. Podczas zdarzenia, ogień zajął elementy mebli pozostawionych przy wiacie śmietnikowej, a także elewację budynku i wnętrza mieszkań. Łączna kwota strat powstałych na skutek zdarzenia wstępnie oszacowana została na 130 tysięcy złotych. Zatrzymany 30-latek zostanie dziś doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie.

W niedzielę, 03.10.2021 r., nad ranem policjanci z komisariatu na Suchaninie otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic dzielnicy Ujeścisko - Łostwice doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wykazały, że ogień zajął elementy mebli pozostawionych przed wiatą śmietnikową, a także elewację budynku i wnętrza niektórych mieszkań. Z powodu pożaru i zadymienia budynku mieszkańcy musieli opuścić blok, a jedna z mieszkanek została przewieziona do szpitala na badania.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali śledczy, biegły z zakresu pożarnictwa oraz technik kryminalistyki. Policjanci przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków, zabezpieczyli substancję powypaleniową oraz zapis z monitoringu, który szczegółowo przeanalizowali.

Wczoraj do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 30-latka z Gdańska, który może mieć związek z powstaniem pożaru. Zatrzymany gdańszczanin przebywa w policyjnym areszcie. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie ma być przesłuchany. Funkcjonariusze cały czas pracują nad tą sprawą i wyjaśniają jej okoliczności.

Za sprowadzenie pożaru, zagrażającemu życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony