Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna bimbrownia zlikwidowana

Data publikacji 19.05.2008

Policjanci z posterunku w Dynowie zlikwidowali nielegalnie działającą wytwórnię wyrobów alkoholowych. W piwnicy prywatnego domu, w trzech 120 litrowych beczkach znaleźli zacier w fazie fermentacji, 0,7 litra gotowego produktu i aparaturę gotową do destylacji przygotowanego zacieru.

Podczas przeszukań pomieszczeń budynku w jednej z miejscowości w powiecie dynowskim, policjanci znaleźli aparaturę i półprodukty do nielegalnego wyrobu produktów alkoholowych.

W piwnicy budynku jego 40-letnia właścicielka ustawiła linię technologiczną. Na jej całość składały się trzy beczki o pojemności około 120 litrów każda, wypełnione po brzegi zacierem znajdującym się w fazie fermentacji, zamontowana w ścianie fundamentu wężownica służąca do destylacji podłączona na stałe do chłodzącej ją wody i beczka metalowa o pojemności 50 litrów z wmontowaną w jej dnie grzałką elektryczną i przewodem przyłączeniowym.

Wszystkie znalezione przedmioty i pojemnik z gotowym już produktem zostały zabezpieczone do badań, które wykonają biegli z zakresu fizyko-chemii.

Przesłuchana kobieta przyznała się do winy. Grozi jej kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony