Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalne papierosy

Data publikacji 19.05.2008

Policjanci z Oławy w wyniku pościgu zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli ponad 130 tys. papierosów różnych marek. Nielegalny towar przewożony był na skrzyni ładunkowej busa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W godzinach wieczornych policjanci, na jednej z oławskich ulic próbowali zatrzymać do kontroli białego busa na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierujący tym pojazdem, pomimo sygnałów do zatrzymania, dawanych przez funkcjonariuszy, nie zareagował. Zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg, powiadamiając jednocześnie o sytuacji oficera dyżurnego komendy powiatowej w Oławie. Funkcjonariusze zatrzymali samochód w rejonie kompleksu leśnego, na drodze w kierunku Biuretowa. Podczas kontroli okazało się, że 37-letni wrocławianin przewoził kontrabandę. W skrzyni ładunkowej mercedesa policjanci znaleźli ponad 130 tys. papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy, zapakowanych w kartony i worki.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za czyn, którego się dopuścił odpowie przed sądem. W świetle przepisów karno - skarbowych, grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony