Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 05.10.2021

Policjantem jest się też po służbie, tę tezę potwierdził swoim zachowaniem policjant z II koszalińskiego komisariatu, który podróżując DW nr 112 zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która wykonywała prywatny transport medyczny. Funkcjonariusz, będąc poza służbą, bez chwili namysłu odebrał 29-letniej kobiecie kluczyki i przekazał ją w ręce interweniujących policjantów.

Policjantem jest się też po służbie — tę tezę kolejny raz potwierdził swoim zachowaniem policjant z Wydziału Prewencji II koszalińskiego komisariatu.

Funkcjonariusz, podróżując prywatnie drogą  DW 112 od Białogardu w stronę Koszalina zauważył karetkę prywatnego transportu medycznego, której kierująca nie była w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy, nie stosowała się do przepisów ruchu drogowego, jechała zygzakiem całą szerokością jezdni. To wzbudziło w policjancie  podejrzenie, że kierująca może być pod wpływem alkoholu.

Policjant wskazał kierującej miejsce do zatrzymania i wykorzystując odpowiedni moment, zatrzymał się na poboczu, podbiegł do pojazdu i natychmiast wyjął ze stacyjki kluczyki. W trakcie ujęcia wyczuwalna była od 29-latki silna woń alkoholu. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomiony został oficer dyżurny koszalińskiej komendy.

Po przyjeździe na miejsce wezwanego patrolu i przebadaniu kobiety na zawartość alkoholu okazało się, że miała w organizmie 2,4  promila alkoholu. W trakcie kontroli pojazdu wyszło na jaw, że kobieta była w trakcie wykonywania transportu medycznego i w pojeździe przebywał pacjent. 29-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie i już usłyszała zarzut. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem.

Dzięki właściwej i szybkiej reakcji policjanta kolejny nieodpowiedzialny kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony