Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bójka na środku jezdni w "oku kamery"

Data publikacji 19.05.2008

W ręce policjantów z Bielan wpadła 6-osobowa grupa mężczyzn. Pijani awanturnicy, w wieku od 21 do 38 lat zostali zatrzymani wkrótce po tym, jak na środku jezdni jednej z ulic doszło między nimi do bójki. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu miejskiego. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Nad ranem, tuż po godzinie 05:00 pracownik monitoringu powiadomił dyżurnego z bielańskiej komendy, że przy ulicy Reymonta wywiązała się bójka, która przeniosła się na środek jezdni. Niemalże w tym samym czasie jedna z osób będąca świadkiem całego zdarzenia też zadzwoniła na policję. Dyżurny od razy wysłał na miejsce kilka patroli policji. Równocześnie z mundurowymi na miejsce przyjechały patrole straży miejskiej. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali czterech mężczyzn biorących udział w bójce, oraz świadków całego zdarzenia, dwie kobiety i dwóch kierowców taksówek. 34-letni Roman K., 25-letni Łukasz R., 38-letni Zbigniew Z. i 24-letni Leszek R. zostali zatrzymani. Pozostałe osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków.

W tym samym czasie kolejna załoga funkcjonariuszy udała się do szpitala bielańskiego, gdzie policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby. 21-letni Paweł P. i 21-letni Maciej C., którzy też się bili, przywieźli do szpitala dotkliwie pobitego kolegę.

Zatrzymani mężczyźni trafili w ręce policjantów z sekcji dochodzeniowo- śledczej. Funkcjonariusze próbowali ustalić przyczynę bójki. Wersje zdarzeń przekazywane przez podejrzewanych znacznie się od siebie różniły. Z relacji mężczyzn wynikało, że pomiędzy dwiema grupami osób na Śródmieściu, pod barem szybkiej obsługi, najpierw doszło do pyskówki, a potem do szarpaniny. Następnie osoby powsiadały do taksówek i udały się w stronę Bielan. Przy ulicy Reymonta postanowili dokończyć rozmowę. Pomiędzy mężczyznami doszło do bójki, do której przyłączyły się osoby stojące na przystanku. Kobiety towarzyszące mężczyznom próbowały ich rozdzielić.

Policjanci przewieźli uczestników bójki do komendy. Część z nich trafiła do izby wytrzeźwień. Romanowi K., Łukaszowi R., Zbigniewowi Z., Leszkowi R., Pawłowi P. i Maciejowi C. zostały przedstawione zarzuty za udział w bójce. Cała szóstka przyznała się do zarzucanego im czynu. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony