Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatkowie odpowiedzą za brutalne znęcanie się nad innymi

Data publikacji 05.10.2021

Gołdapscy policjanci ustalili tożsamość osób podejrzewanych o znęcanie się nad dwoma mężczyznami. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nieletni napastnicy na swoje ofiary wybrali osoby borykające się z problemem bezdomności. Znęcając się nad nimi podpalili im włosy oraz kopali po ciele. Na szczęście obrażenia 59- i 62-latka okazały się niegroźne. Teraz o losach grupy nastolatków zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

W piątek, 01.10.2021 r., gołdapscy policjanci zostali poinformowani o niepokojącym filmie, który został opublikowany w Internecie. Na nagraniu widać grupę nastolatków, którzy w Gołdapi znęcają się nad dwoma mężczyznami, m.in. poprzez podpalanie im włosów.

Policjanci natychmiast zaczęli ustalenia danych osób zarejestrowanych na filmie. Dotarli do osób poszkodowanych, którymi okazali się mężczyźni borykający się z problemem bezdomności. Po rozmowie z policjantami mężczyźni złożyli stosowne zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa.

Policjanci szybko ustalili wstępne dane osób, które tego czynu dokonały. Jak się okazało, były to osoby małoletnie w wieku od 13 do 14 lat. Ich tożsamość została potwierdzona w poniedziałek, 04.10.2021 r.

Całość materiałów z prowadzonego w tej sprawie postępowania zostanie przesłana do sądu rodzinnego i to sąd będzie decydował o dalszych losach nastolatków i konsekwencjach jakie poniosą.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony