Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby ujął sprawcę kradzieży z włamaniem

Data publikacji 05.10.2021

Policjant z wydziału ruchu drogowego w czasie wolnym od zajęć służbowych zatrzymał sprawcę kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie gminy Pabianice. Drugi ze sprawców przestępczego procederu także trafił w ręce stróżów prawa. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Skradzione przedmioty zostały odzyskane. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

1 października 2021 roku w godzinach popołudniowych pabianiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domków letniskowych na terenie gminy Pabianice. Łupem sprawców padły elektronarzędzia a także rowery. Sprawcy weszli do domu przez okno, w którym wybili szybę.

Tego dnia policjant wracający do miejsca zamieszkania zauważył jak poboczem idzie dwóch mężczyzn, którzy niosą piłę spalinową i inne elektronarzędzia, które wystawały z dużej torby. Jeszcze wtedy nie wiedział o zdarzeniu, jednak bacznie obserwował mężczyzn. Już następnego dnia funkcjonariusz dowiedział się o zgłoszeniu.

W godzinach południowych 2 października 2021 roku zauważył jednego z mężczyzn, który poprzedniego dnia dźwigał elektronarzędzia. Mimo dnia wolnego natychmiast zareagował i ujął mężczyznę, jednocześnie zawiadamiając o sprawie dyżurnego komendy. 18-letni pabianiczanin został zatrzymany. Tego samego dnia jego 21-letni kompan także trafił w ręce stróżów prawa. Policjanci ustalili także gdzie znajduje się część skradzionego mienia.

Elektronarzędzia trafiły już do prawowitego właściciela. Obaj pabianiczanie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony