Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 700 sztuk odzieży oraz perfum z porobionymi znakami towarowymi światowych marek w rękach bielskich policjantów

Data publikacji 05.10.2021

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielskiej komendy, na terenie giełdy towarowej znajdującej się w Wapienicy, w jednym z samochodów, znaleźli różnego rodzaju odzież i perfumy z podrobionymi znakami towarowymi. Dwóm mężczyznom uprawiającym ten proceder grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z informacji policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, dwóch mężczyzn na terenie giełdy towarowej w bielskiej Wapienicy, oferowało do sprzedaży towar z podrobionymi znakami rożnych światowych marek. Kiedy policjanci skontrolowali samochód, należący do jednego z mężczyzn okazało się, że w jego wnętrzu właściciel posiadał podrobiony towar. W sumie zabezpieczono prawie 700 produktów. Wśród zabezpieczonych towarów była odzież różnego rodzaju i perfumy.

Wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowym jest przestępstwem. Jeżeli śledczy wykażą, że sprawca uczynił z popełnionego przestępstwa źródło dochodu, może mu grozić kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony