Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w dyskotece

Data publikacji 19.05.2008

Policjanci zebrali informacje, z których wynikało, że w jednej z krakowskich dyskotek bez żadnej kontroli handluje się narkotykami. Bywało, że wielu uczestników dyskoteki w tym nieletnich było pijanych albo pod wpływem narkotyków. Policjanci sprawdzili te informacje. Zatrzymano kilkanaście osób - za posiadanie narkotyków oraz nieletnich pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Około godziny 2:00 nad ranem, po upewnieniu się że w lokalu są osoby, które mają przy sobie narkotyki, kilkudziesięciu policjantów kryminalnych z komendy miejskiej i wojewódzkiej weszło do środka. Spośród uczestników dyskoteki zatrzymano kilkanaście osób. W tym 4, które miały przy sobie narkotyki - tabletki ekstazy, amfetaminę i kokainę. Zatrzymali także 9 nieletnich w wieku od 14 do 17 lat, którzy byli pod wpływem alkoholu i narkotyków. Przeszukano także pomieszczenia dyskoteki oraz samochody niektórych bywalców znajdując tam noże, maczety, pałki, trzonki od siekier i kilofów oraz miecz samurajski. Wszystko wskazuje na to, że było to miejsce zabaw pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich.

Pewnego rodzaju konsekwencje spotkają także właściciela klubu, gdyż okazało się, że wiele z zatrudnionych tam osób pracuje „na czarno”.

Policja zapowiada, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane. Będzie to oczywiście dotyczyło tych miejsc, gdzie właściciele i ochroniarze przymykają oko na proceder handlu narkotykami, albo wręcz na tym zarabiają.
Powrót na górę strony