Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrył zwłoki ojca w lesie

Data publikacji 19.05.2008

15 maja policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 55-letniego mężczyzny, mieszkańca gm. Jemielno. Mężczyzna ostatni raz widziany był 9 maja, kiedy wyjeżdżał z synem do rodziny w powiecie polkowickim. Nigdy tam jednak nie dotarł. Zniknął również jego syn. Od tej pory był poszukiwany. Został zatrzymany po 20 km pościgu prowadzonym przez policjantów z Jawora.

16 maja godz. 21.30 oficer dyżurny Policji w Jaworze otrzymał zgłoszenie, że ulicami pędzi vw candy, a kierujący jest prawdopodobnie w stanie nietrzeźwości. Informacja ta natychmiast została przekazana do wszystkich patroli.

Na ul. Kuzieniewicza funkcjonariusze zauważyli podane w komunikacie auto i próbowali zatrzymać je do kontroli. Kierujący pomimo dawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania nie zareagował i zaczął uciekać w kierunku Legnicy. Funkcjonariusze podjęli za nim pościg. Podczas pościgu kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Stwarzał jednocześnie zagrożenie dla innych uczestników ruchu jadąc całą szerokością jezdni. Na początku ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze w powietrze, co spowodowało zatrzymanie się auta.

Wtedy kierowca został przez policjantów zatrzymany. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Jemielno. Był to właśnie syn zaginionego. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 2 promile. Kierowca nie miał też dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdów i dokumentów pojazdu. Ponadto 33-latek po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazał się osobą poszukiwaną oraz osobą wobec której orzeczony został zakaz sądowy prowadzenia pojazdów do 2013 roku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci po rozmowie już wiedzieli, gdzie zostało ukryte ciało ojca. Zwłoki zostały znalezione w lesie przy Odrze w pobliżu miejscowości Chobienia. Podczas wstępnych czynności funkcjonariusze ustalili, że w trakcie drogi do rodziny mężczyźni w pewnym momencie wjechali samochodem do rowu. Postanowili przeczekać noc w samochodzie, spożywając przy tym alkohol. Syn zaginionego po przebudzeniu się stwierdził zgon ojca.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i powody, jakimi kierował się syn ukrywając zwłoki ojca.
Powrót na górę strony