Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Torunia zatrzymali wielokrotnego włamywacza-recydywistę

Data publikacji 07.10.2021

52 przestępstwa udowodnili policjanci z komisariatu Toruń Śródmieście zatrzymanemu 39-latkowi. Wśród nich były liczne włamania do piwnic, komórek lokatorskich oraz pojazdów. Z tej racji, że podejrzany jest recydywistą grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

W miniony wtorek, 05.10.2021 r., kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali 39-latka, którego podejrzewali o liczne kradzieże i włamania. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci udowodnili mężczyźnie 52 czyny przestępcze. Sprawca "parał się" głównie kradzieżami i włamaniami do piwnic, komórek lokatorskich oraz do pojazdów. Swoją przestępczą działalność mężczyzna rozpoczął 24 grudnia ubiegłego roku. Tego dnia policjanci odnotowali pierwsze włamania do piwnic i komórek na bydgoskim przedmieściu. Dalej zajęcie to kontynuował w styczniu. Podczas włamań kradł głównie to co wartościowe. Jego łupem padały rowery, elektronarzędzia, drobny sprzęt elektroniczny lub audio, ale nie pogardził również butami roboczymi, szpadlem i grabiami. Kradł głównie w rejonie bydgoskiego i chełmińskiego przedmieścia oraz Wrzosów.

Jak się okazało, tego typu działalność dla niego to nie pierwszyzna. Zakład karny opuścił w listopadzie 2019 roku, gdzie odsiadywał wyrok za przestępstwa tej samej kategorii. W tym roku również spędził kilka miesięcy za kratami, dlatego jako recydywiście grozi mu nawet do 15 lat więzienia. 

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Policjant w żółtej kamizelce z czarnym napisem Policja prowadzi korytarzem zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant w żółtej kamizelce z czarnym napisem Policja prowadzi zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony