Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani trzej włamywacze

Data publikacji 19.05.2008

Policjanci z Szamotuł zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do sześciu samochodów kradnąc z nich radioodtwarzacze, głośniki, tubę basową, lusterka, reflektory przednie i tylne oraz akumulator. Grozi im do 10 lat więzienia.

Krótko przed godziną 2, dyżurny komendy powiatowe w Szamotułach odebrał informacje, iż w rejonie jednego z osiedli , "kręci się" w pobliżu zaparkowanych tam samochodów, trzech dziwnie zachowujących się mężczyzn. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Szamotulskiej "patrolówki". Kiedy objeżdżali osiedlowe uliczki, nagle zauważyli uciekających na ich widok mężczyzn. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali uciekających.

Jak się okazało dwóch mieszkańców powiatu wolsztyńskiego i jeden nowotomyskiego przyjechali do Szamotuł na przestępcze "gościnne występy". Przy pomocy samochodowych kluczy na tzw. "pasówkę" włamali się do sześciu samochodów różnych marek, po czym skradli z nich wszystko co nadawało się do późniejszej sprzedaży. Między innymi 5 radioodtwarzaczy, panele radiowe, głośniki, reflektory przednie i tylne, lusterka, kierunkowskazy. Wszystkie skradzione rzeczy schowane były w golfie, którym przyjechali włamywacze, a który zaparkowany był kilkadziesiąt metrów od miejsca ich przestępczego działania.

Zatrzymani na gorącym uczynku w Szamotułach włamywacze - Damian S. - lat 21, Kamil G. - lat 18 i Artur J. - lat 23 wcześniej nie byli karani. Za kradzież z włamaniem grozi im nawet 10 lat więzienia.
Powrót na górę strony