Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Troskliwy syn

Data publikacji 19.05.2008

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, mieszkańca powiatu gołdapskiego, po tym, jak otrzymali zgłoszenie od jego syna. Młody mężczyzna wiedząc, że jego ojciec pił alkohol i jeździł autem, najpierw sam go szukał. Kiedy go odnalazł, wezwał funkcjonariuszy. 56-letni Edward W., który miał ponad 2 promile alkoholu stanie przed sądem.

Policjanci z Węgorzewa otrzymali zgłoszenie od 30-letniego mieszkańca Gołdapi. Mężczyzna twierdził, że jego ojciec od rana pije alkohol i jeździ samochodem po jednej ze wsi w gminie Budry. Zgłaszający poinformował również funkcjonariuszy o tym, że już na własną rękę rozpoczął poszukiwania ojca. W pobliżu miejscowości Kuty zauważył jego auto. Jechał za nim jakiś czas. Po chwili ojciec zatrzymał się przy jednej z posesji. Wysiadł z samochodu i wtedy jego syn już wiedział, że rodzic jest pod wpływem alkoholi. Syn ponownie zadzwonił po policję. Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce po 4 minutach, przebadali Edwarda W. alkomatem. Okazało się, że 56-latek miał ponad 2 promila alkoholu w organizmie.

Ojciec był wściekły na swojego troskliwego syna. Krzyczał i wyzywał go. Teraz, już na trzeźwo będzie musiał odpowiadać za swoje czyny. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na 10 lat.
Powrót na górę strony