Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Ostrołęki w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 08.10.2021

Policjant z ostrołęckiego wydziału patrolowego nie dopuścił do dalszej jazdy kierującego osobowym mercedesem, który wsiadł do auta mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Bezmyślny kierowca podczas jazdy nie potrafił utrzymać się na swoim pasie ruchu uderzając co chwila w krawężnik. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Niebawem odpowie on za swoje postępowanie przed sądem.

Wczoraj, 07.10.2021 r., wieczorem, policjant ostrołęckiego wydziału patrolowego jadąc prywatnym samochodem przez miejscowość Drężewo w gminie Olszewo - Borki zauważył mercedesa, którego kierowca nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Jadąc slalomem stwarzał zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca mercedesa dwukrotnie zjechał na pobocze i uderzył w krawężnik. Swoją niebezpieczną jazdą zmuszał kierowców jadących z naprzeciwka do zatrzymania.

Widząc całą sytuację policjant zadziałał błyskawicznie. Wykorzystując dogodny moment udaremnił kierującemu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol. Funkcjonariusz zawiadomił dyżurnego Policji, który wysłał na miejsce patrol ostrołęckiej drogówki. Kierowcą mercedesa okazał się 67-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Jak ustalono pozostało mu do przejechania do domu jeszcze około 30 kilometrów. Alkomat wykazał w jego organizmie 1,7 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Niebawem odpowie on za swoje postępowanie przed sądem.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony