Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodów zatrzymani

Data publikacji 19.05.2008

Na wniosek Policji i prokuratury sąd tymczasowo aresztował dwóch złodziei samochodowych. Mężczyźni kradli auta na terenie Czech a także na terenie województwa śląskiego i opolskiego. Teraz w więzieniu mogą spędzić nawet 8 lat swojego życia.

Na trop grupy przestępczej policjanci wpadli po zgłoszeniu kradzieży audi A4 wystawionego w jednym z jastrzębskich komisów. W jednym z ustalonych zakładów blacharskich funkcjonariusze odnaleźli skradziony pojazd z przerobionymi numerami nadwozia. W wyniku przeszukania znaleźli także i inne samochody pochodzące z kradzieży m.in. renault scenic wartości 25 tys. złotych. Jak się okazało w zakładzie przechowywane były również skradzione części samochodowe. Grupa najprawdopodobniej rozbierała skradzione samochody i sprzedawała ich elementy.

Jak ustalili jastrzębscy policjanci złodzieje kradli samochody na terenie Czech, województwa śląskiego i opolskiego.

Zatrzymani mężczyźni byli już karani za podobne przestępstwa. 25-letni mieszkaniec Raciborza i 31-letni rybniczanin zostali aresztowani. Oprócz zarzutów dotyczących kradzieży odpowiedzą przed sądem za przerabianie numerów identyfikacyjnych. Grozić im może nawet 8 lat więzienia.
Powrót na górę strony