Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzane medykamenty w kosmetycznym gabinecie

Data publikacji 11.10.2021

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej złożyli w ostatni czwartek wizytę w jednym z gabinetów kosmetycznych w centrum miasta. Policjanci, wykonując czynności, ujawnili i zabezpieczyli kilkanaście opakowań medykamentów, najprawdopodobniej niedopuszczonych do użytku na terenie Unii Europejskiej. W tej sprawie zatrzymane zostały 2 kobiety, podejrzewane o obrót i wykorzystywanie tych substancji bez zezwolenia.

Stróże prawa z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy wzięli pod lupę jeden z gabinetów kosmetycznych w centrum miasta. Kryminalni mieli informację, że w tej placówce mogą być wykorzystywane medykamenty, których używanie jest zabronione na terenie Unii Europejskiej. Sprawdzeniem tych ustaleń mundurowi zajęli się w ostatni czwartek, gdy odwiedzili wspomniany gabinet. Tam, w trakcie przeszukania znalezionych zostało 6 opakowań, zawierających fiolki, wypełnione podejrzaną substancją. Już wstępne sprawdzenie potwierdziło, że takie substancje są niedopuszczone do użytku. W związku z tym dwie kobiety w wieku 36 i 23 lat zostały zatrzymane.

Zabezpieczone substancje trafiły już do laboratoryjnej ekspertyzy. Jeśli badania potwierdzą wstępne ustalenia, wówczas zatrzymane najprawdopodobniej usłyszą zarzuty.

(KWP w Kielcach / kp)

  • zabezpieczone substancje w dwóch pudełkach i szklanym pojemniku
  • zabezpieczone substancje w lodówce
  • cztery zabezpieczone szklane buteleczki z nielegalną substancją
Powrót na górę strony