Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Częstochowska policjantka ponownie na podium

Data publikacji 11.10.2021

W miniony weekend w Kokotku koło Lublińca odbył się Jubileuszowy 25. Bieg Przełajowy o „Nóż Komandosa”, a zarazem Ogólnopolski Bieg Służb Mundurowych w Crossie. Do startu przystąpiło ponad czterystu zawodników, reprezentujących różne formacje mundurowe. Sierżant sztabowy Agnieszka Czyżewska z częstochowskiego garnizonu Policji ponownie wróciła do domu ze złotym medalem.

Bieg odbywał się w umundurowaniu polowym i w obuwiu taktycznym, czyli butach z wysoką cholewką. Zawodnicy, bez względu na płeć, mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Trasa biegła głównie terenami leśnymi, gdzie przeważały strome wzniesienia o piaszczystym podłożu.

Na starcie zameldowała się również częstochowska policjantka - sierżant sztabowy Agnieszka Czyżewska, która pokonała trasę w imponującym tempie. Agnieszka zajęła I miejsce w kategorii Ogólnopolskiego Biegu Służb Mundurowych w Crossie.

Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa odbywa się od 1997 roku, a jego organizatorem jest Wojskowy Klub Biegacza Meta i Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu. Statuetki zwycięzcom wręczali generał dywizji doktor inżynier Sławomir Drumowicz - Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych oraz podpułkownik Wojciech Danisiewicz.

Gratulujemy naszej koleżance wyniku i życzymy dalszych sukcesów - zarówno sportowych jak i służbowych.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Podium na którym stoją policjantki nagrodzone w biegu, po prawej stronie stoją żołnierze którzy wręczali nagrody. W tle jezioro
  • Policjantka biegnąca w mundurze, widoczna od tyłu. Po boku kibice. W tle jezioro
  • umundurowana policjantka z medalem na szyi i pamiątkowa tabliczka w ręce
Powrót na górę strony