Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szef grupy zatrzymany

Data publikacji 19.05.2008

Lubelscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Lublina, przywódcę grupy przestępczej trudniącej się popełnianiem przestępstw skarbowych. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas awantury w jednym z lubelskich lokali. Sąd Rejonowy w Lublinie tymczasowo aresztował 32-latka.

Tuż po północy w jednym z lokali przy ul. Kościuszki w Lublinie doszło wczoraj do awantury pomiędzy jednym z gości a tamtejszą ochroną. Wezwany na miejsce patrol Policji zatrzymał awanturującego się nietrzeźwego mężczyznę. Jak się później okazało był to 32-letni Grzegorz P., szef grupy, która od sierpnia 2006 do lutego 2008 r. popełniała przestępstwa skarbowe.
Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło na początku bieżącego roku. Pod koniec lutego br. policjanci przeszukali jedno z mieszkań przy ul. Glinianej w Lublinie. Z ustaleń Policji wynikało, że mogą znajdować się tam papierosy pochodzące z przemytu. W trakcie przeszukania policjanci w torbach i szafie znaleźli około 2,5 tys. paczek papierosów bez oznaczeń polskimi znakami skarbowymi akcyzy.
Prowadzący postępowanie policjanci zatrzymali członków grupy, którzy przyznali się do przemytu papierosów bez polskich znaków akcyzy z terenu Ukrainy do Niemiec. Do zamknięcia całej sprawy brakowało tylko głównego podejrzanego, szefa grupy, który wpadł właśnie podczas wczorajszej interwencji po awanturze z ochroną lokalu.

32-letni mieszkaniec Lublina usłyszał wczoraj zarzuty dotyczące kierowania grupą przestępczą, która popełniała przestępstwa skarbowe oraz przewozu pomiędzy Polską a Niemcami papierosów bez oznaczeń polskimi znakami akcyzy, z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu.

W wyniku przestępczej działalności grupy Skarb Państwa poniósł straty w wysokości ponad 1,5 mln złotych..

Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.


Powrót na górę strony