Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczył przed egzaminem

Data publikacji 19.05.2008

Goleniowscy policjanci zatrzymali 70–letniego mężczyznę, który kierował fiatem 126p bez uprawnień. Policjantom oświadczył, że trenował przed egzaminem na prawo jazdy, który ma zaplanowany na jutro. Teraz odpowie za jazdę bez uprawnień przed sądem grodzkim.

Do zatrzymania mężczyzny doszło dzisiaj przed godziną 11:00 w miejscowości Danowo (powiat goleniowski). Patrol policji zauważył jak kierujący maluchem wykonał w dość nietypowy sposób manewr skrętu w lewo. W tym celu mężczyzna wjechał na lewy pas jezdni i jechał pod prąd. Policjanci zatrzymali kierującego autem 70 – letniego Kazimierza S. Mężczyzna oświadczył policjantom, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Ponadto poinformował, że na jutro ma wyznaczony egzamin na prawo jazdy, a dzisiaj trenuje tylko przed egzaminem.

Za jazdę bez uprawnień policjanci postanowili ukarać mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 zł. Kazimierz S. odmówił. Teraz za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem grodzkim w Goleniowie. Grozi mu kara grzywny do 5 tys. zł.
Powrót na górę strony