Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dżony” odnaleziony przez szczecińskich policjantów

Data publikacji 12.10.2021

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu mężczyźnie, który ukradł łódź żaglową z jednego ze szczecińskich nabrzeży. Jak się okazało po zatrzymaniu sprawcy, ma on jeszcze na sumieniu kilka innych grzechów.

"Dżony", łódź, która została skradziona z jednego ze szczecińskich nabrzeży, została odnaleziona dzięki współpracy będących w służbie dzielnicowych z Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście i funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie poza godzinami służby. Policjanci znaleźli ją kilkadziesiąt minut później w okolicy miejsca kradzieży. Tam również zatrzymali podejrzewanego.

Jak ustalili policjanci, sprawca na miejsce kradzieży przyjechał rowerem, który... też był kradziony. Ponadto mężczyzna, jak się okazało w trakcie interwencji, był poszukiwany do celów prawnych przez Policję. Sprawca został zatrzymany i za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Skuteczność w wykryciu sprawcy kradzieży i odnalezieniu łodzi wynika z zaangażowania i współpracy szczecińskich funkcjonariuszy. Bez względu na to, czy mają na sobie mundur, czy są po godzinach służby, są gotowi do niesienia pomocy oraz zdecydowanej reakcji na łamanie prawa.

(KWP w Szczecinie / kp)

  • Zwodowana łódź masztowa, w tle zachód słońca
  • Zwodowana łódź masztowa z napisem koloru białego nazwą Dżony
  • Przycumowana do brzegu łódź masztowa, w tle akwen i fragment plaży
Powrót na górę strony