Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakazy stadionowe dla pseudokibiców - zapadł wyrok

Data publikacji 19.05.2008

Trzech fanów Piasta Gliwice nie obejrzało w sobotę piłkarskiego pojedynku na stadionie płockiej Wisły, bo zamiast na trybuny trafili do policyjnego aresztu. Tam trzeźwieli i czekali na orzeczenie sądu grodzkiego. Za niegodne kibica zachowanie spotkał ich surowy wyrok.

Mężczyźni - 27, 21 i 20 lat - przyjechali dopingować swoich zawodników autokarem w liczniejszej grupie kibiców. Wszyscy są mieszkańcami Gliwic. Ale tym trzem nie udało się dojść nawet do boiska. Płoccy policjanci, którzy zapewniali bezpieczeństwo na meczu, zatrzymali ich zaraz za bramą stadionu, bo po pierwsze - zachowywali się jak pijani, a po drugie - od razy zapalili race, co jest praktyką absolutnie zabronioną. Cała trójka została odstawiona do komendy i zbadana alkotestem. Pierwsze wrażenia nie były mylne, wyszło im po ok. półtora promila. W dodatku okazało się, że jeden z nich ma już sądownie orzeczony zakaz stadionowy do stycznia 2010 roku! W tej sytuacji wszyscy znaleźli się w policyjnej izbie zatrzymań.

Wobec takich osób policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.
Już w niedzielę rano funkcjonariusze z komendy wykonali wszystkie czynności, które pozwoliły przedstawić im zarzuty i wysłać materiały do sądu grodzkiego.
Rozprawa odbyła się w poniedziałek wczesnym popołudniem. Sąd orzekł wobec jednego z nich, 20-latka, 3 tys. zł grzywny i dwa lata zakazu wstępu na stadiony; wobec 21-latka - 2 tys. zł grzywny i 2 lata zakazu, a wobec 27-latka - grzywnę w wysokości 4 tys. zł i 4 lata zakazu stadionowego. A ponieważ obejmował go już zakaz do 2010 r., to w sumie nie obejrzy żadnego meczu do roku 2014. I dodatkowo stanie przed sądem jako przestępca - za złamanie poprzedniego wyroku.

Powrót na górę strony