Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmuszał szefa budowy do płacenia haraczu

Data publikacji 19.05.2008

Kryminalni zatrzymali sprawcę kilku wyłudzeń. Mężczyzna poprzez zastraszenie swojej ofiary wymusił kilkanaście tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W ciągu kilku miesięcy od jednego z właścicieli firmy budowlanej wyłudzano pieniądze. Poszkodowany raz po raz otrzymywał telefonicznie informację, że danego dnia ma przywieźć pieniądze w umówione miejsce. Grożono mu, że gdy tego nie zrobi stanie się krzywda jemu lub komuś z jego rodziny. Przerażony mężczyzna przez dłuższy czas posłusznie przekazywał określone przez wyłudzającego sumy.


Kilka dni temu, gdy po raz kolejny właściciel firmy otrzymał informację telefoniczną, że danego dnia ma stawić z pieniędzmi postanowił o tym fakcie poinformować policję. W dzień kiedy miało dojść do przekazania gotówki, mężczyzna pojawił się na stacji benzynowej. Po kilku minutach na miejscu zastraszający odebrał określoną ilość pieniędzy. Po chwili, gdy wyłudzający z kierowcą zaczął oddalać się z miejsca, w którym spotkał się z poszkodowanym, policjanci próbowali ich zatrzymać. Mężczyźni ignorując funkcjonariuszy z piskiem opon zawrócili i próbowali uciekać. Po krótkim pościgu uciekający zostali zatrzymani.

Zatrzymany Dariusz F. wyłudził w sumie od poszkodowanego 19 tysięcy złotych. 39-latek był już wcześniej karany za rozboje i inne wymuszenia. Policjanci cały czas sprawdzają czy mężczyzna dopuścił się innych przestępstw o podobnym charakterze. Dariuszowi F. grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Drugim zatrzymanym jest kierowca samochodu, którym uciekał sprawca wyłudzeń. Maciejowi P. 27-latkowi za ucieczkę i utrudnianie policjantom zatrzymania sprawcy przestępcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony