Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla dzielnicowego za uratowanie mężczyzny, który wpadł w górskie urwisko

Data publikacji 13.10.2021

Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz i Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu inspektor Paweł Rynkiewicz złożyli oficjalne podziękowania dzielnicowemu starszemu sierżantowi Jakubowi Pendrak za wzorową i godną podziwu postawę, którą wykazał się w czasie wolnym od służby. Policjant w trakcie urlopu w górach pomógł mężczyźnie, który wpadł w urwisko na górskim szlaku. Dzięki postawie dzielnicowego niebezpieczna sytuacja skończyła się szczęśliwie dla poszkodowanego.

Etos policyjnej służby oraz słowa roty ślubowania towarzyszą policjantom nie tylko w służbie ale i poza nią. Dzielnicowy starszy sierżant Jakub Pendrak udowodnił to w trakcie akcji ratunkowej, którą przeprowadził na urlopie w górach, kiedy to mężczyzna wpadł w strome urwisko na górskim szlaku. Policjant nie bacząc na niebezpieczeństwo bez wahania ruszył na pomoc. Dzięki skuteczności w działaniu oraz perfekcyjnie przeprowadzonej akcji udało się wydostać mężczyznę z niebezpiecznej pułapki i wciągnąć z powrotem na górski szlak, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Taka postawa została doceniona nie tylko ze strony poszkodowanego mężczyzny oraz środowiska policyjnego, ale także ze strony burmistrza Międzyrzecza, który chciał osobiście uścisnąć dłoń policjantowi dziękując za godną naśladowania postawę.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony